«Соціальна альтернатива» і «Національна антикорупційна спілка» пікетували Фонд соцстраху

23 грудня 2015

Понад 100 представників партії «Соціальна альтернатива» та громадської організації «Національна антикорупційна спілка» пікетували будівлю виконавчої дирекції Фонду соціального страхування, протестуючи проти затягування процесу реорганізації та створення об'єднаного Фонду соціального страхування України. 

До недавнього часу в Україні існувало три соціальні фонди – Фонд страхування на випадок безробіття, Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань і Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. У нинішніх кризових умовах було вирішено об'єднати два останніх в об'єднаний Фонд соціального страхування України. Це дозволить оптимізувати витрати і скоротити апарат. Економія досить значна - від 300 млн до півмільярда гривень, які могли б піти на соціальні виплати. Однак, незважаючи на прийняті законодавчі акти, процес його створення штучно затягується.

На думку лідера партії «Соціальна альтернатива» Сергія Стеча, «якість системи соціального захисту населення сьогодні не відповідає потребам суспільства в цілому і кожного конкретного громадянина зокрема».

«І проблема не тільки в тому, що розміри соціальних виплат часто не покривають мінімальних потреб людини. Сама система неефективна, громіздка, та й до того ж, непрозора, що створює умови для різних зловживань», вважає лідер «Соціальної альтернативи». 

Коментарі